Nazwa:
PENSJONAT SAMOTNIA NAD WDĄ
Miejscowość:
Tleń
Adres:
86-150 Osie, ul. Bydgoska 2
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Region:
Bory Tucholskie
Charakter regionu:
lasy i jeziora
Typ obiektu:
Pensjonat
Czas otwarcia:
Obiekt całoroczny
Ilość miejsc:
45 (Liczba pokoi: 18)
Tel. stacjonarny:
52-333-96-00
Tel. komorkowy:
795-542-053
Fax:
52-333-96-01
Adres www:
http://www.samotnia.eu
Cena osoba/dzień:
od 90.00 zł do 110.00
Piktogramy
wypożyczalnia sprzętu pływającego wypożyczalnia sprzętu pływającego
wypożyczalnia rowerów wypożyczalnia rowerów
wędkowanie wędkowanie
sala konferencyjna sala konferencyjna
restauracja restauracja
pełny węzeł sanitarny pełny węzeł sanitarny
miejsca na ognisko, grill miejsca na ognisko, grill
TV w pokojach TV w pokojach
dostęp do internetu dostęp do internetu
Opis
Pierwsze wzmianki o istnieniu miejscowości Tleń pochodzą z 1415 roku. Była to wtedy osada młyńska nad Wdą. W 1812 r. drogą zwaną Napoleonką (Tuchola- Tleń- Osie) przechodziły wojska Napoleona idące na Moskwę.
Przy Pensjonacie "Samotnia nad Wdą" wznosi się Góra Napoleońska, z której Cesarz robił podobno przegląd wojsk. W lesie między Żurem i Werami jest "Kamień Napoleoński", wg przekazów miejsce odpoczynku Cesarza. Na kamieniu widnieje tajemniczy znak: 2 maltańskie krzyże i korona.

Pierwszym właścicielem Pensjonatu w okresie zaboru pruskiego był Pan Szauer. W tym okresie Tleń nosił nazwę Luftkurort Klinger, a restauracja Waldschänke Schauers. Po wojnie, przez krótki okres, właścicielem obiektu była rodzina Radtke i obiekt nosił nazwę "Letnisko Tleń". Restauracja prowadziła wyborową kuchnię, której specjalnością były ryby: szczupaki, liny, pstrągi, okonie wyławiane z tutejszej rzeki. Pensjonat posiadał kilka pokoi i przyjmował w nich letników, dając całodzienne wyżywienie w cenie 4-5 zł od osoby. Romantyczne położenie bezpośrednio przy lesie i wielkim zbiorniku wodnym, ogród z dużymi werandami, na których wieczorem urządzano potańcówki – wszystko to pozwalało miło spędzić wakacje na łonie przyrody.

Następnie właścicielem obiektu została Gminna Spółdzielnia w Osiu, która prowadziła tutaj restaurację oraz hotel. W budynku miała też swoją siedzibę wytwórnia oranżady, podobno wyśmienitej, bo jej bazą była woda pochodząca z lokalnych studni głębinowych.

W 2004 roku obiekt został zakupiony i gruntownie odrestaurowany przez rodzinę Semrau.
W obecnym kształcie funkcjonuje od 2007 roku.


Samotnia nad Wdą leży w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Położenie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury.
Latem szczególnie polecamy aktywności związane ze sportami wodnymi – spływy kajakowe, rowery wodne, łódki czy wędkarstwo. W pobliżu znajduje się plaża strzeżona.
Dla osób, które szukają innych atrakcji polecamy wycieczki rowerowe lub piesze. Współpracujemy z zaprzyjaźnionym gospodarstwem agroturystycznym, gdzie można pojeździć konno, a nasze pociechy mogą z bliska zobaczyć jak wygląda praca w gospodarstwie.

W chłodniejszych miesiącach zapraszamy na spacery z kijkami. W okolicy znajduje się wiele atrakcyjnych tras do nordic walking. Dla początkujących z przyjemnością zorganizujemy instruktaż. Przy sprzyjającej aurze możemy dla Państwa zorganizować kulig z pochodniami.

Tleń jest znakomitą bazą wypadową na wycieczki do najbardziej atrakcyjnych miejsc Pomorza i Kaszub. Niedaleko znajdują się chociażby Fojutowo, Chełmno, Toruń, Kamienne Kręgi w Odrach czy liczne rezerwaty.

Również grupy zorganizowane znajdą tu dla siebie wiele form aktywnego wypoczynku. Począwszy od wcześniej wspomnianych spływów kajakowych, poprzez quady, paint ball po gry integracyjne typu team building. Dla zainteresowanych organizujemy również wycieczki z przewodnikiem w najciekawsze miejsca Borów Tucholskich.
Opis cen noclegów
Pokoje typu Standard 180 zł/doba.
To przestronne pokoje, z których większość jest z tarasem i widokiem na rzekę Wdę lub z balkonem wychodzącym na las. Każdy z pokoi jest urządzony w innym stylu. Wystrój części pokoi typu standard inspirowany jest dalekimi podróżami. Mamy więc m.in. pokój Chiny, Alaska, Indie czy Prowansja.

Pokój typu Premium 200 zł/doba
To przestronny, jasny pokój, z dużym tarasem i widokiem na rzekę Wdę, nazywany również pokojem Wenecja. Wystrój pokoju nawiązuje do weneckich wnętrz. Delikatna, pastelowa kolorystyka w połączeniu z zabytkowymi elementami wyposażenia pomagają wyciszyć się i zrelaksować.

Posiadamy również apartament Afryka w cenie 220 zł
Galeria
Wybierz region
Promowane obiekty
HOTEL SENATOR
Hotel
140.00 zł
Hotel
WILLA LARYSA CENTRO
Villa
30.00 zł
Villa
HOTEL VESTINA
Hotel
150.00 zł
Hotel
Promowane oferty
brak danych
Wybierz obiekt
Rodzaj wyjazdu
Oferty z regionu
Dodaj ofertę / [załóż konto]
Login:
Hasło:
 

 
 
© 2011 Wypoczynek w Polsce. Projekt: Xann Internet Solutions

Pozycjonowanie strony